O nás

Kdo jsme

Lídr ve strojírenské výrobě

Agrostroj Pelhřimov je tradiční strojírenská firma s vysokou výrobní hloubkou a technologickou komplexností. Jako největší výrobce zemědělské techniky v České republice jsme také takzvaným vývojovým dodavatelem a jednotlivé projekty pro partnery připravujeme na klíč včetně analýzy proveditelnosti, přípravy výroby a konstrukce a výroby nářadí. Naše firma má jeden závod v Pelhřimově a v Rusku, další dvě střediska v Humpolci a Počátkách. V roce 2021 jsme koupili německou firmu Stoll, která vlastní dvě továrny v Německu, jednu v Polsku a další ve Spojených státech. Stali jsme se tak globálním výrobcem s obchodním zastoupením v Rusku a ve Francii. V budoucnu hodláme směrovat naše investice hlavně k automatizaci a robotizaci a rozšířit výrobní kapacity i v USA.

Světoví partneři pro spolupráci

Mezi naše zákazníky patří největší výrobci zemědělské techniky a užitkových vozidel ve světě, jako například Class, John Deere, Scania, Krone, Volvo, Fendt a další. Pokud máte zájem navázat s námi spolupráci a stát se našimi obchodními partnery, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kontakt
„Každá dobrá firma stojí především na lidech a naši zaměstnanci jsou toho důkazem."
Lubomír Stoklásek
Majitel & Generální ředitel

Komplexní řešení výroby

Navrhneme. Vyrobíme. Dodáme.

V současné době dodáváme naše výrobky 21 obchodním partnerům z oblasti zemědělské techniky a užitkových vozidel. Naši partneři jsou od prvního do pátého místa na žebříčku evropského nebo celosvětového trhu ve svých branžích. Pro oblast užitkových vozidel dodáváme komplexní výrobky, které putují přímo na montážní linky kamionů, autobusů, stavebních strojů, vysokozdvižných vozíků nebo vstřikolisů. Nejmodernější technologie a vysoce kvalifikovaní pracovníci nám umožňují realizovat zakázky ve stanoveném čase a v nejvyšší možné kvalitě.

Výrobní řešení

Úspěšná firma stojí na lidech

Naši zaměstnanci jsou pro nás na prvním místě. Proto usilujeme o to, aby se cítili dobře a vytváříme pro ně příjemné pracovní prostředí a přátelskou atmosféru. Důležité je pro nás také vzdělání zaměstnanců, které jsme schopni jim poskytnout přímo ve firmě.

Máme svářečskou školou, kde pořádáme vyhlášené kurzy svařování a také vlastní školicí centrum, které je zaměřeno ryze na reálnou praktickou výuku pro operátory svařování, obrábění a montáže. Každý nově příchozí zaměstnanec musí tímto programem projít a úspěšně složit zkoušku před tím, než přejde do výroby. Školení je na velmi vysoké úrovni a je prováděno našimi vysoce kvalifikovanými lektory.

Spolupráce se školami

V roce 2000 jsme navázali úzkou spolupráci s technickými školami, a nejenom studenti, ale i učitelé prochází praktickou výukou v naší firmě. Pravidelně realizujeme individuální nebo skupinové exkurze a dny otevřených dveří. Na nich se i rodiče mohou seznámit s prostředím, ve kterém může jejich dítě realizovat svou kariéru.

Svým zaměstnancům nabízíme také firemní jazykové kurzy AJ, NJ a RJ, rekvalifikační kurzy a možnost kariérního postupu. Samozřejmostí je také celá řada pracovních benefitů, jako je doprava do zaměstnání, příspěvek na stravování, nabídka bydlení v zaměstnanecké rezidenci nebo lékařské služby v areálu firmy.

více